Marmara Öncü Haber

TİNGADER GENEL BAŞKANI ŞENER TAŞÖREN BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TİNGADER GENEL BAŞKANI ŞENER TAŞÖREN BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU
28 Nisan 2024 - 15:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Birlik Partisi Isparta Eski İl Başkanı ve TİNGADER Genel Başkanı Şener Taşören basın açıklaması yayınladı. Taşören yayınladığı basın açıklamasında;

”Büyük Birlik Partisinde uzun yıllar İl Başkanlığı yaptım. BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ bey başta olmak üzere bir çok partili üst düzey yöneticiyi Isparta’da ağırlama ve faaliyetlerimize katılımlarını sağlama imkanı buldum.

2017 yılında ciddi sağlık sorunlar sağlık sorunlarım nedeniyle aktif görevimi bırakmak durumunda kalsam da yeni il başkanı bulunamadığından 2021 yılına kadar bu görevimi sürdürdüm.

Yaklaşık 9 yıl boyunca alnımın akıyla sürdürdüğüm İl başkanlığı görevim süresince en aktif ve başarılı İl başkanları arasındaki yerimi aldım.

2014 yılındaki yerel seçimlerde Büyük Birlik Partisini Isparta’da İl merkezi dahi tüm ilçelerde seçime soktum. Oy oranını yükseltmekle kalmadım üstelik partiye birde ilçe belediye başkanlığı kazandırdım.

Benim görevi bıraktığım gönden bu güne kısa sürede üç il başkanı değişmiş ve hala bu hususta dikiş tutturulamamıştır.

Üyesi bulunduğum Büyük Birlik Partisi Teşkilatının şu ana kadar Isparta’da aday çıkarmaması ya da çıkaramaması üzerine, arkadaşlarımla yaptığım istişare sonucunda Zafer Partisi Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen GÖKMENOĞLU’nu destekleme kararı aldım.

Bu itibarla da başka partiden bir adayı desteklediğim nokta da BBP üyeliğimin devam etmesini ahlaki açıdan etik bulmadığım için kendi isteğimle üstelik E-Devlet üzerinden bu üyeliğimi sonlandırdım.
(Hülasa hakkımda her hangi bir üyelikten ihraç durumu olsa zaten E-Devlet üyeliğimde sonlamış olurdu ki böyle bir şey hiçbir zaman söz konusu olmamıştır, bu hususta herhangi bir resmi uygulama yada belge yoktur.)

Bu istifanın oluşturduğu rahatsızlık üzerine kendi başarısızlıklarını örtmek üzere BBP’li bir kısım parti yöneticisince haksız, anlamsız içi boş iddialarla karşı karşıya kaldım.

Merkez İlçe Başkanı yaptığı bir açıklama ile; benim üyeliğimi disiplinin yolu ile sonlandırdıklarını iddia etmek suretiyle başarısızlıklarını maskelemek cüretinde bulunmuştur.

Zira üyeliğin disiplin yolu ile sonlandırılmasına dair tüzük ve kanunla tanımlanmış uygulamalar vardır.
Bu uygulamalar mucibince, bir kişi disipline verilmeden önce tebligat, savunma ve disiplin kurulunca verilmiş resmi karar aşamaları vardır.

Bu prosedürler uygulanmadan disiplin yolu ile ihraç iddiasının sadece yalan ve yanıltmadan ibaret olduğu gerçeğini “particilik oynayan” bu arkadaşlar hatırlatmak ve kişilik haklarımın ihlal edilmiş olması nedeniyle kamuoyu ile paylaşmak durumunda kalmaktan hicap duyduğumu da ayrıca ifade etmek istiyorum.

Şu ana kadar il dahil bir çok ilçede belediye başkan aday bile çıkaramamış sözde parti yöneticilerinin benim siyasi duruşum hakkında tek bir cümle bir kuruyor olmaları tek kelime ile saygısızlıktan öte hadsizliktir.

İspat yükü bu tip iddia ve iftiraları yapanlar üzerindedir. İspatı ve belgesi olmayan bir iddia, iddia eden açısından hem suçtur, hem de çirkin bir ahlaksızlıktır.

Benzer davranış ve açıklamaların devam etmesi halinde konunun hukuki yollardan takipçisi olacağımı ve bu hususta tüm medya imkanları ile olayı dair şu ana kadar ifade etmediği tüm gerçekleri, olanca çıplaklığı ile kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğimi değerli kamuoyumuzla paylaşıyorum.” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu