Marmara Öncü Haber

Büyükşehir, Kurban Bayramı öncesinde ibadethaneleri temizliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükşehir, Kurban Bayramı öncesinde ibadethaneleri temizliyor
13 Haziran 2024 - 17:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde cami ve cemevlerinin temizliğini gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ibadethaneleri pırıl pırıl yapıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak görev yapan ibadethane temizlik ekibi rutin olarak gerçekleştirdiği cami ve cemevleri temizliklerine yaklaşan Kurbanı Bayramı öncesinde hız verdi. Vatandaşların ibadetlerini temiz ve sağlıklı bir mekânda yapmaları için özveri ile çalışan ibadethane temizlik ekibi, program dâhilinde her gün farklı ibadethaneleri temizliyor. Cami ve cemevlerinin her köşesini özenle ve titizlikle temizleyen ekip; tazyikli sıcak suyla halıları yıkıyor, fayanslar ile camları siliyor, tuvaletleri temizliyor ve her yeri dip bucak dezenfekte ediyor. Bu sayede vatandaşlar da sağlıklı bir ortamda gönül rahatlığı ile ibadet edebilmenin huzurunu yaşıyor. İbadethanelerin temizliği, belirli periyotlar halinde Kurban Bayramı’nın ardından da devam edecek.

İBADETHANELERİN TEMİZLİĞİ
VATANDAŞLARI MEMNUN EDİYOR
Camilerin içinin ve bahçesinin tertemiz olduğunu belirten Ersin Kantere “Bahçe temizliğimiz, tuvalet temizliğimiz, tuvalette peçetelerimiz, sıcak suyumuz, çalışan personel hepsi çok iyi bakıyorlar. Başkanımızdan da Allah razı olsun, memnunuz.” dedi.
Önceden camilerin temizliğinde sıkıntı olduğunu ve ilgilenilmediğini söyleyen Beytullah Karademir “Şu anda hangi camiye gitsem temiz ve bakımlı. Gönül rahatlığıyla camilere gidebiliyoruz.” dedi.
Cemevinin temizliği için ayda iki kere ekiplerin geldiğini ifade eden Serdar Özkan “Allah razı olsun, sağ olsunlar var olsunlar. Biz çok memnunuz temizlikten dolayı.” dedi.
İbadethanelerin temizliği için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Erbay Kaçar, gösterilen özenden dolayı çok memnun olduklarını dile getirdi.
Kurban Bayramı öncesinde ibadethanelerinin temizlenmesinden dolayı mutlu olduklarını söyleyen Necdet Salmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu