Marmara Öncü Haber

Büyükşehir’den Altınoluklu balıkçılara soğuk hava deposu desteği

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyükşehir’den Altınoluklu balıkçılara soğuk hava deposu desteği
05 Mart 2024 - 14:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit’in Altınoluk Mahallesi’nde faaliyet gösteren S.S. Altınoluk Su Ürünleri Kooperatifi’ne soğuk hava deposu kazandırdı. Avladıkları balıkları sağlıklı bir şekilde muhafaza edecek olan kooperatif üyeleri, Başkan Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

Üreticiyi ve şehir ekonomisine katkı sunan her iş kolunu destekleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; 78 üyesi ve 250 teknesiyle bölgenin önemli balıkçılık merkezlerinden biri olan S.S. Altınoluk Su Ürünleri Kooperatifi’ne soğuk hava deposu kazandırdı. Soğuk hava deposu eksikliği nedeniyle balıkların tazeliğini korumakta zorlanan kooperatif üyeleri; 16 metreküp hacminde ve eksi 18 derece sıcaklıkta çalışabilen modern soğuk hava deposu ile balıklarının tazeliğini koruyabilecek.

BALIKLAR SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE MUHAFAZA EDİLECEK

Bu sayede avlanan balıklar, sağlıklı bir şekilde muhafaza edilerek taze bir şekilde tüketiciye ulaştırılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin; balıkçıların gelirlerinde artış sağlanması ve bölgenin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlayan soğuk hava deposu desteği, kooperatif üyelerinin sevinciyle karşılandı. Bölgede balıkçılık sektörünün gelişimine önemli bir katkı sunan bu hizmet için kooperatif üyeleri, Başkan Yücel Yılmaz’a teşekkürlerini iletti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu