Marmara Öncü Haber

AHMET AKIN SPORDA DESTEĞİ BÜYÜTECEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AHMET AKIN SPORDA DESTEĞİ BÜYÜTECEK
14 Ocak 2024 - 14:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

-AMATÖR KULÜPLERİN NAKİT YARDIMI ARTACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, şehirdeki amatör spor kulüplerinin önemine dikkat çekerek, “Sporun siyaseti olmaz. Konuştuğum sporcu kardeşlerim, Büyükşehir’in amatör spor kulüplerine bugün verdiği desteğin yetersiz olduğunu söylüyor. Biz daha iyisini vereceğiz. Amatör kulüplerin nakit yardımı artacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Adayı Ahmet Akın, ekonomik koşullar nedeniyle amatör spor kulüplerine Büyükşehir bütçesinden verilen desteğin güncelliğini kaybettiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin görevlerinden birinin de amatör spor kulüplerine destek vermek olduğunu vurgulayan CHP’li Akın, “Amatör spor kulüplerimiz şehrimizin geleceği için göz bebeğimiz. Bir kere sporla uğraşan gençler kötü alışkanlıklara meyletmez. Balıkesimizi gelecekte kötü alışkanlıklardan arındırmak istiyorsak amatör spor kulüplerine gözümüz gibi bakmamız gerekiyor. Bir taraftan da spor yapan vücutlar sağlıklı kalıyor. Balıkesirli sporcu kardeşlerimin antrenmanlarını, müsabakalarını izlediğimde branşı ne olursa olsun, hepsine imreniyorum. Ne kadar güzel bir nesil geliyor. Hepsi pırıl pırıl, kötü alışkanlıklardan uzaklar. Bu şehrin geleceğini onlara emanet edeceğiz. Şimdi gençlerle ilgili durum böyle ortada. Büyükşehir Belediyesi de amatör spor kulüplerine yardım yapma görevini yazılı şekilde kayıt altına alarak kendisini bu konuda mesul hale getirmiş. Peki soruyorum. Biz amatör sporu uçuracak destekleri vermeyeceğiz de ne yapacağız? Tabii ki ‘hep destek, tam destek’ diyeceğiz. Şu da unutulmasın Ahmet Akın, amatör sporculara da yakın” ifadelerini kullandı.

‘BUGÜN VERİLEN YETERSİZ, ÇOĞALACAK’ Balıkesir’in amatör spor kulüpleri açısından zenginliğine dikkat çeken Akın, “İlçelerimizin, mahallelerimizin kulüpleri var. Her biri kendi bölgelerindeki gençleri spora kazandırmak için canla başla mücadele ediyor. İmkansızlıklar içerisinde zor günler geçiren, sporcularının temel ihtiyaçlarını karşılarken güçlük çeken kulüplerimiz var. Ahmet Akın bunu sorun olmaktan çıkarmak için geliyor” dedi Büyükşehir Belediyesi’nin bir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı olduğunu, onun altında da

Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü bulunduğunu söyleyen Akın, “Müdürlüğün görev tanımı diyor ki, ‘Amatör spor kulüplerine nakdî yardım yapmak, malzeme vermek ve gerekli desteği sağlamak.’ İşin Türkçesi, ‘vatandaşın parasını, vatandaşın spor kulübüne de vereceksin’ diyor. Söz verdim, sporun siyaseti olmaz. Konuştuğumuz, görüştüğümüz çok sayıda sporcu kardeşimiz, bugün verilen desteğin çok yetersiz olduğunu söylüyor. Biz daha iyisini vereceğiz. Amatör kulüplere verilen nakit yardım artacak. Balıkesir’deki sporcularımızı dünyaya taşımak için elimizden gelen her desteği vereceğiz” diye konuştu.

AKIN, FIFA’DAKİ HÜNERLERİNİ GÖSTERDİ

Ahmet Akın, gençlerle birlikte Ali Hikmet Paşa Spor Tesisleri’ne yaptığı ziyarette, Ceylanspor ve Pamukçusporlu oyuncuları soyunma odalarında ziyaret etti. Balıeksir Büyükşehir Belediyespor – Hendekspor ile Menteşspor – Dursunbeyspor maçlarını tribünden izleyen Akın daha sonra Fırıntaş Spor Kafe’de gençlerle kahve içip sohbet etti. Davet üzerine gençlerle birlikte Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi etrafındaki kafeler bölgesine giden Akın, buradaki bir mekanda bilardo, pinpon ve langırt oynadı. Balıkesirli gençlerle PlayStation karşısına geçen Akın, FIFA’daki hünerlerini gösterdi. Karşılaşmalar çekişmeli geçerken Akın, berabere biten mücadele için “dostluk kazandı” yorumunu yaptı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu