Marmara Öncü Haber

AHMET AKIN’DAN, BALIKESİR’E SU FATURASI SÖZÜ:

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AHMET AKIN’DAN, BALIKESİR’E SU FATURASI SÖZÜ:
07 Ocak 2024 - 13:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘EN DÜŞÜK SU FİYATI BALIKESİR’DE OLACAK’

‘SU FİYATINI DÜŞÜRMEK BENİM UZMANLIK ALANIM’

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Marmara bölgesinde en yüksek su fiyatının Balıkesir’de olduğunu belirterek, “Balıkesir’in su faturaları İstanbul’u fersah fersah geride bırakıyor. Neden? En büyük maliyet enerji. Bu benim uzmanlık alanım. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak ilan edildim. Aslanlar gibi söz veriyorum. Güneş enerjisiyle maliyeti düşüreceğim, su fiyatı da derhal düşecek. Marmara Bölgesi’nin en düşük su fiyatı Balıkesir’de olacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Altıeylül’ün Pamukçu Mahallesi’ne yaptığı ziyarette Balıkesir’de suyun ve su fiyatlarının iyi yönetilemediğine dikkat çekti. Balıkesir’deki su fiyatının neredeyse Türkiye’nin en pahalılarından biri olduğunu söyleyen Akın “Kimse kusura bakmasın. ‘Hiçbir kötüleme yapmayacağımı’ söyledim ama bu kötüleme değil. İyiyi göstermek istiyorum. Balıkesir’de suyu iyi yönetemediler. Neredeyse Türkiye’nin en pahalı su faturalarından birini ödüyoruz. Marmara bölgesinde en pahalı su Balıkesir’de. Faturalar ortada. Balıkesir’in su faturaları İstanbul’u fersah fersah geride bırakıyor. Balıkesirliler, İstanbullulardan daha mı zengin? Neden İstanbul’dan çok daha yüksek fatura ödüyorlar? Çünkü suyu yönetmek istemiyorlar. Kıymetli hemşerilerim size bunun sebebini de sonucunu da anlatayım. Bizde su neden pahalı? Çok basit şekilde düşünelim. Suyun çıkarılıp evinize kadar ulaştırılmasındaki en büyük gideri nedir? Enerji değil mi? Bu kardeşiniz, size en yakın Ahmet Akın 9 ay önce Bakan olarak ilan edildi. Ne Bakanı hatırlıyor musunuz? Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı. Bu iş benim uzmanlık alanım. Enerji maliyetini düşüreceğim, su fiyatı da derhal düşecek. Aslanlar gibi söz veriyorum. Marmara Bölgesi’nin en düşük su fiyatı Balıkesir’de olacak” diye konuştu.

‘DAHA ÖNCE YAPTIK, SUYU ÜCRETSİZ KULLANIYORLAR’

Akın, hızlıca güneş enerjisi santralleri kurarak enerji maliyetlerini ve su faturalarını aşağı çekeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Bana sadece 6 ay süre vereceksiniz. Bu 6 ayda güneş santrallerini kuracağım. Allah’ın lütfu güneşi enerjiye çevireceğiz. Hem tarımsal sulama hem de şebeke suyunda kullanılan elektriğin masrafını dibe düşüreceğiz. Bu ucuz elektrik sadece su için kullanılacak. Şimdi soracaksınız ‘Daha önce yaptınız mı bunu?’ diye. Yaptık. En küçük belediyemizde de yaptık, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde de yaptık. Şu anda Antalya’da çok sayıda hane suyu ücretsiz kullanıyor. Ücretsiz. Artık yeter. Artık televizyonlarda belediyecilikte örnek olarak anlatılan şehirlere bir yenisi eklenecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş abim, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen hocam kusura bakmasın. Artık onların yanına halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inanan kardeşleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın da eklenecek. Balıkesir’in evladı Ahmet Akın anlatılacak Türkiye’nin dört bir yanında.”

Akın’a Pamukçu ziyaretinde; CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Altıeylül İlçe Başkanı Sinan Ayhan ve partililer eşlik etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu