Marmara Öncü Haber

Kadına Yönelik Şiddete “Dur”!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadına Yönelik Şiddete “Dur”!
25 Kasım 2023 - 15:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali İsmail Ustaoğlu ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ dolayısıyla toplumda farkındalık oluşturma ve bilgilendirme yapmak amacıyla kurulan stantları ziyaret etti.

Balıkesir’in en işlek noktaları arasında yer alan Toplu Taşıma Merkezi’nde kurulan stantları gezen Vali Ustaoğlu, vatandaşlara fidan dağıtırken bilgi almak için gelen kadınlara karanfil armağan etti.

Ustaoğlu, “Ailenin de, Evin de Temel Direği Kadındır”

Kadına yönelik şiddete dur demek için bilgilendirmeler yapılan stantlarda vatandaşlara broşür dağıtan Vali Ustaoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü olan 25 Kasım’da ülkemizdeki ve dünyadaki kadınlara yönelik, şiddete açılan bütün pencereleri el birliğiyle kapatacağımız bir gün olmasını diliyorum. Tüm kadınların en temel hakları olan onurlarını koruma mücadelelerinin yanında olduğumuzu da tekrar ifade ediyorum. Bu önemli gün, kadına yönelik şiddet olgusunu gündemimize taşımakta, soruna ve çözüm yollarına ilişkin çalışmalar yapılması konusunda farkındalık oluşturmaktadır. Konuya ilişkin bilinç ve duyarlılığın artırılması, toplumsal farkındalığın, dayanışmanın sağlanması da önemli adımlardandır.” ifadelerini kullandı.

Ustaoğlu, “Şiddete, Şiddetle Karşıyız!”

Şiddetin temel insan hak ve özgürlüklerine aykırı bir eylem olduğuna dikkat çeken Ustaoğlu, “Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği gelişme seviyesi, kadını toplum içinde konumlandırdığı yer, ona duyduğu saygı ve verdiği değer ile ölçülmektedir. Tarih boyunca olduğu gibi, bugün de kadınlara yapılmış her bir yanlış uygulamayı, insanın eşrefi mahlûkat sıfatına yönelik bir saldırı olarak görüyoruz. Akıl, vicdan, ahlâk ve izan sahibi hiçbir erkeğin de anne, eş, kardeş, evlat olarak hayatının her alanında yanında olan kadına karşı farklı bir yaklaşım sergilemesi düşünülemez. İnsanlığın varlığının da, ailenin de, toplumsal hayatın da temel direği kadındır.” dedi.

Ustaoğlu, “Devlet ve Millet Olarak “Sıfır Vaka” Mücadelesini Sürdürüyoruz”

Milletin tamamını kuşatan bir seferberlik ruhuyla çalışmalara devam edileceğini kaydeden Ustaoğlu Gazze’de yaşananlara da vurgu yaptı. Ustaoğlu, “Orada kadınlara, çocuklara, o masum savunmasız yavrularımıza yönelik yaşananlar hepimizi derinden üzüyor. Bu şiddeti lanetlediğimizi, kınadığımızı sizler aracılığıyla tekrar ifade etmek istiyorum. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de kadınlara yapılmış her bir yanlış uygulamayı şiddetle reddediyoruz. Bu noktada akıl, vicdan ve ahlak sahibi hiçbir erkeğin anne, eş, kardeş, evlat olarak hayatının her alanında yer alan kadına şiddeti kabul edilemez. Biz de bugün burada tekrar tek yürek halinde kadına şiddete hayır diyoruz.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu