Marmara Öncü Haber

Vali İsmail Ustaoğlu, Cumhuriyet Ortaokulu’na kazandırılan “Tasarım ve Beceri Atölyesi”nin açılışına katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali İsmail Ustaoğlu, Cumhuriyet Ortaokulu’na kazandırılan “Tasarım ve Beceri Atölyesi”nin açılışına katıldı.
22 Kasım 2023 - 21:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hayırsever Emine Çandır tarafından Cumhuriyet Ortaokulu’na armağan edilen atölyenin açılışında coşkuyla karşılanan Vali Ustaoğlu çocukların gözündeki ışıltıyı, yüreklerindeki sevinci gördükçe daha mutlu olduğunu söyledi.

Ustaoğlu, “Dijitalleşen Dünyada Beceriyi Geliştiren Eğitimler Ön Plana Çıktı”

Vali Ustaoğlu, hayırsever Emine Çandır’a eğitime verdiği anlamlı destek dolayısıyla teşekkür etti. Ustaoğlu, “Tasarım ve Beceri Atölyeleri, öğrencilerimizin düşünmeye, tasarlamaya, üretmeye zaman ayırabilecekleri yerlerdir. Burada temel hedefimiz çocuklarımızın, sanattan spora, tarımdan teknolojiye, bilimden sanata geniş yelpazede yetiştirilmesidir. Tasarım Beceri Atölyesi dediğimiz yenilikçi sınıf ortamları ile daha canlı, daha dinamik, görerek, yaparak, vurgulayarak çocuklarımızın eğitim alması amaçlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığımızın bünyesindeki bu atölyeler de Cumhurbaşkanımızın onayıyla yürürlüğe giren 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ndeki stratejilerden biridir. Millî Eğitim Bakanlığımızın güçlü yarınları hedefleyen bu vizyonu ile çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda gelişimleri sağlanacaktır. Bu atölyelerimizin merak eden, sorgulayan ve üreten bireylerin yetiştirilmesine ciddi katkılar sunacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Ustaoğlu, “Biz Hep Yanınızda Olacağız”

Açılışı gerçekleştirilen atölyeyi gezen ve içeriği ile ilgili bilgi alan Vali Ustaoğlu öğrencilere, “Türkiye daha güçlü yarınlara sizlerin gayretleri, inancı ve motivasyonuyla yükselecek. Her birinize eğitim hayatınız boyunca başarılar diliyorum. Çalışmak istediğinizde, üretmek istediğinizde, hedeflerinize, hayallerinize koştuğunuzda, biz hep yanınızda olacağız.” şeklindeki sözleriyle öğrencilere destek verdi. Atölyede bolca vakit geçirmelerini tavsiye eden Ustaoğlu, becerilerini geliştirmeleri için yenilikçi alanlardan istifade etmelerini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu