İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı birimlerimizce; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında örgüt içerisinde faaliyet yürüttükleri ve örgütle irtibatlı olduklarına dair haklarında ifade/teşhis kayıtları ile çeşitli bilgi/belge bulunduğu tespit edilen 8 şüpheli şahıs, 19.09.2023 günü ilimiz Bandırma,Susurluk, Gönen ilçeleriyle Bursa, İstanbul, İzmir, Manisa ve Tekirdağ illerinde gerçekleştiren eş zamanlı operasyon neticesinde adreslerinde yakalanarak gözaltına alınmışlardır.
![](https://marmaraoncuhaber.com/wp-content/uploads/2023/09/image-118.png)
Terörle Mücadele Kanunu kapsamında suçluların yakalanmasına ve suç delillerinin elde edilmesine yönelik çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.