Marmara Öncü Haber

Demokrasi ve insan haklarının yerle bir edildiği 12 Eylül ü Nefretle Kınıyorum

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Demokrasi ve insan haklarının yerle bir edildiği 12 Eylül ü Nefretle Kınıyorum
12 Eylül 2023 - 17:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt 12 Eylül darbesinin yıldönümü dolayısıyla basın bildirisi yayınladı. Kutsal vatan topraklarını bölmek parçalamak için aziz milletimizi birbirine düşürerek kardeşliğimizi zedelemek ve emperyalist emellerine alet ederek vatanımızın bölünmesini milletimizin yok olmasını arzu edenlerin, yerli uşaklarıyla eli kalem tutan bu vatan için fikir üreten vatan ve millet sevdalılarını yok etmeyi amaçlayan kökü dışarda olan uğursuz 12 eylülün yıldönümünde yapanları bir kez daha nefretle kınıyorum dedi.

Gencecik insanları denge olsun diye yaşlarını büyüterek idam kararı vermek gibi onursuz çukur ve haysiyetsiz bir düşüncenin mimarları olanlar ,bizim çocuklar başardı diyen kişiliksiz ve kimliksizlerin işbirliği ile bu vatanın öz evlatlarını dar ağacına göndermekten çekinmemişlerdir şeklinde açıklamasına devam eden Başkan Bozkurt ” 1980 yılının kara eylülüne gelene kadar bu ülkenin masum ve vatansever evlatların birbirine düşürerek darbeye zemin hazırlayan zalim diktatörler emperyalistlerin ,Türk milletini kendi vatanında boğma düşüncesini hayata geçirmek için işbirliği yapmaktan çekinmemişlerdir.

Türk milletinin istiklali tehlikeye düştüğü zaman İstiklal ve istikbalini korumak adına ülkücü Türk gençliği olarak verilen haklı mücadelemizde Aziz kanlarıyla her zaman bize önderlik eden Aziz şehitlerimiz Halil Esendağ, Selçuk Duracık, Fikri Arıkan, Ali Bülent Orkun Ahmet Kerse, Velican Oduncu ve Mustafa Pehlivanoğlu ve 5 bin şehidimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum ruhları şad mekanları cennet olsun.
Mustafa’lar ölür ama Allah davası bakidir diye dar ağacına gülerek giden Aziz şehitlerimiz dün olduğu gibi bugünde emanetiniz emanetimizdir.”

Bekir Bozkurt ” Bu vatanın kutsal topraklarına emperyalistler girmesin diye canlarını ve kanlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle anarken bu zalimliği yapan diktatörlerin tarihin çöplüğünde kokuşmuşluklarını ibretle görüyoruz.

Demokrasi ve insan haklarının yerle bir edildiği, yok sayıldığı askeri vesayetin ön pilava çıktığı demokrasinin yok sayıldığı her türlü darbeyi kınıyor ve özellikle 12 eylülü yapanları nefretle yad ediyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği laik sosyal hukuk devleti olan cumhuriyetimizi ve demokrasimizi dün olduğu gibi bugünde korumaya karalı ve azimliyiz.
Bunu için ihtiyacımız olan tek şey “damarlarımızda dolaşan asil kan”ın gereğini yapmaktır.
Bütün vesayetlere ve ihtilallere;insan hak ve hürriyetini ihlal eden bütün İzm lere ve demokrasiyi kesintiye uğratan ve uğratacak olan faaliyetlere ülkücü Türk gençliği olarak dün olduğu gibi bu günde dim dik durarak karşısındayız.
Bu duygularla darbeyi haklı çıkartmak adına bu ülkenin evlatlarına dar ağaçlarını reva gören” birilerinin çocuklarını “nefretle kınıyorum.
Türk milletinin bekası için dün canlarını feda eden Aziz şehidlerimiz gibi bugünde aynı mücadelede şehit olan bütün şühedaya Allahtan rahmet diliyorum.
Ne kahpe eylülleri ne başbakanın ve bakanların idam edildiği 27 Mayıs 60 darbesini ne 71 muhtırasını ne “demokrasiye balans ayarı” verilen 28 şubatları ne de birilerinin çocukları olan hain feto darbesini unutmayacak ve unutturmayacağız…
Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak adına en kötü demokrasi bütün darbelerden ve ihtilallerden hayırlıdır diyor herkese saygı ve selamlarımı sunuyorum.
Ne mutlu TÜRK’üm diyene …” Dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu