Marmara Öncü Haber

Şan ve Şeref Bayramı Coşkuyla Kutlandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şan ve Şeref Bayramı Coşkuyla Kutlandı
30 Ağustos 2023 - 17:45
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunu ve bağımsızlığı müjdeleyerek şanlı tarihimizin altın sayfaları arasında yer alan 30 Ağustos Zafer Bayramının 101’inci yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlama programları kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. Törende Vali İsmail Ustaoğlu, Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Atatürk Anıtına çelenk sundular. Çelenklerin sunulmasının ardından düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.

Çelenk Sunma Töreninin ardından Vali İsmail Ustaoğlu beraberinde Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte Valilik Kuvâ-yi Milliye Salonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti.

Program, tebriklerin kabulünün ardından Kuvâ-yi Milliye Meydanında düzenlenen Kutlama Töreni ile devam etti.

Törende İsmail Ustaoğlu, Garnizon Komutanı ve 9’uncu Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte vatandaşları selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın günün anlam ve önemine ilişkin mesajı okundu. Daha sonra Hava Savunma Binbaşı Mustafa Sağlam Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Al bayrakların coşkuya ortak olduğu törende daha sonra Albay Cafer Tayyar Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrencisi Ecem Karakılıç “Bu Vatan Kimin?” ve Gençlik Merkezi Gönüllü Genci Burak Salman “30 Ağustos” isimli şiirleriyle büyük alkış aldı. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi halk oyunları ekibinin ilgiyle izlenen gösterisinin yanı sıra program kapsamında Balıkesir Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bandosu da müzik dinletisi gerçekleştirdi. Katılımcıların bayraklarla eşlik ettiği dinletinin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı geçit töreni ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu