Marmara Öncü Haber

SUSURLUK BELEDİYESİ İŞÇİLERİ İLE ANLAŞTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SUSURLUK BELEDİYESİ İŞÇİLERİ İLE ANLAŞTI
26 Ağustos 2023 - 18:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Susurluk Belediyesi bünyesindeki Subel işçileri ile Toplu Sözleşme Görüşmelerini karşılıklı anlaşma ile sonuçlandırdı. Görüşmelerin anlaşmayla sonuçlandırılmasının ardından davullu zurnalı imza töreni gerçekleştirildi. Susurluk Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında gerçekleştirilen imza törenine Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ve Belediye-İş Şube Başkanı Yüksel Özden katıldı. Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, ” 2019 yılında maaş ödeyemeyen bir Belediye’den 2023 yılında şu anda tamamen söz verdiğimiz gibi işçisini ekonomiye, enflasyona ezdirmeyen bir belediye’ye geldik. Hiçbir çocuk aç yatmasın, hiçbir hanımefendi kocasının kazancı doğrultusunda yere bakmasın. Biz bu şiarla hareket ettik. Benim işçi kardeşlerimden tek ricam şu. susurluk halkına çok iyi hizmet etsinler. Susurluk gelişsin ve ülkemizin örnek şehirlerinden biri olsun. Ben işçi kardeşlerimin bugüne kadar ki emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Herkes elini taşın altına koyacak. Hizmette yarışacak. Susurluğumuza, işçilerimize, ailelerine hayırlı olsun” dedi.

MAAŞLAR 12 BİN TL’DE 17 BİN 500 TL’YE YÜKSELTİLDİ. 

İşçiler adına konuşan Belediye-İş Şube Başkanı Yüksel Özden ise, “İŞçi arkadaşlarımız 12 bin TL civarında ücret alıyordu. Şu an ortalama 17 bin – 17 bin 500 TL civarında ilk 5 ay için ücret alacaklar. 6 ayda bir enflasyon doğrultusunda artacak. Burada işçilerimizin en önemli kazanımlarından biri şu oldu. Geçmişte hükümetin işçilerimize bayram harçlığı adı altında verdiği 100 TL gibi bir rakam vardı. Bu artık bayramlarda net 2.500’er lira, ikinci yıl ise net 2 bin 750’şer lira olarak belirlendi. İkramiyeler geçmişte 5’er gündü. Geçmiş dönemde bunu 12’şer güne getirmiştik. Bu dönemde ise 30 güne geldi. Hayırlı bir kazanım” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu