Marmara Öncü Haber

Vali Şıldak Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Şıldak Şehit Aileleri ve Gazilerle Yemekte Bir Araya Geldi
16 Temmuz 2023 - 15:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ev sahipliğinde Şehit Aileleri ve Gaziler onuruna yemek düzenlendi.

Şıldak, “15 Temmuz Tarihe Eklenmiş Bir Gurur Sayfasıdır”

Yemeğe katılan șehit aileleri ve gaziler ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Vali Şıldak, “Ülkemizin yaşadığı en büyük ihanetlerden birinin yıl dönümünde siz değerli misafirlerimizle buluşmak bizler için gurur vesilesidir. 15 Temmuz tarihimizin özel sayfalarına eklenmiş yeni bir sayfadır. Onu okumak, anlatmak, yaşamak ve yaşatmak boynumuzun borcudur. Özel anlam içeren bu günün tarihimizdeki yeri, o gün ne olduğu ve neden olduğu sorusunun her zaman sorulması, o ruhun canlı tutulması, unutulmaması ve unutturulmaması gerekmektedir. Özellikle yeni kuşaklara, çocuklarımıza, gençlerimize iyi öğretilmesi ve bize yönelen hain ellerin ne yapmak istediğini, buna karşı bu milletin devletiyle nasıl tek yürek olduğunu anlatmak ve unutturmamak hepimizin en büyük görevidir.” şeklinde konuştu.

Bu toprakların ilelebet payidar kalması için Şehitler, gaziler ve onların aileleri oldukça dimdik ayakta ve daha da güçlenerek yola devam edileceğini vurgulayan Şıldak, “15 Temmuz sadece ülkemizin varlığına, birliğine, bütünlüğüne, bağımsızlığına yönelik bir hedef gösterme, bir ihanet değil; aynı zamanda demokrasiye karşı bir girişimdir. Demokrasinin de katledilmesi istenmiştir. Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tek vatan, tek bayrak, tek ülke ve tek millet inancıyla sahip çıktığı değerlerini o gece sonuna kadar savunmuş ve bu ülkenin evlatları olarak Türkiye Cumhuriyeti’nde Atatürk’ün kurduğu bu devleti ilelebet dünya var oldukça yaşatma duygusunu, inancını tekrarlamıştır. Burada yaşanan Çanakkale ruhudur, Kurtuluş Savaşı ruhudur, Kuvâ-yi Milliye ruhudur… Bu irade Balıkesir’de hiçbir zaman azalmayacak, her geçen gün güçlenecektir.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu