Marmara Öncü Haber

CEMAL ADIGÜZEL CHP BANDIRMA İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞIMI KOYUYORUM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CEMAL ADIGÜZEL CHP BANDIRMA İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞIMI KOYUYORUM
10 Temmuz 2023 - 13:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ben mimar Cemal ADIGÜZEL. Partimizde ilçe kongre sürecinin yaşandığı bu dönemde CHP Bandırma ilçe Başkanlığına adaylığımı koyduğumu sizlerle paylaşmak üzere karşınızdayım, tekrar hoş geldiniz.

“biyografi

1968 yılında Kayseri lline bağlı Bünyan liçesinin Akmescit Beldesinde dünyaya geldim. Ilkokul eğitimimi Akmescit Beldesinde tamamladıktan sonra Bandırma’ya rahmetli Amcam Muhlis ADIGÜZEL vasıtasıyla taşındık.

Orta Öğretim ve lise eğitimimi Bandırma’da tamamladım. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünü kazandım. 1990 yılında mezun oldum. Bandırma’da Mimarlık Ofisi açarak mesleki hayatıma başladım.

1990 yılında eşim Mehtap Hanim ile evlendim. İki evladımız dünyaya geldi. Ayşenur 1991 doğumlu olup Viyanal Avusturya’da ikamet etmektedir. Yüksek lisans mezunu mimar olarak çalışmaktadır. Diğer evladım Ali, 1997 doğumlu olup işık Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Bir yıldır Mimarlık Ofisimizde birlikte çalışmaktayız.

1992-1993 yıllarında Bandırma Mimarlar Odası Temsilcilik Başkanlığı yaptım. Vatani görevimi 1993 yılında Balıkesir Ordu Donatim Okulunda tamamladım.

1999 yılı Gölcük Depremi sonrası Inşaat piyasasında yaşanan uzun süreli durgunluk sebebiyle 2003 yılında Frankfurt/ Almanya’ya giderek orada yaşayan kardeşim ile altı yıl boyunca inşaat sektöründe kendi şirketimizde birlikte çalıştık.

2009 yılında yeniden ülkeme döndüm. Aynı yıl Sayin Sedat PEKEL Başkanlığı döneminde Bandırma Belediyesi Meclis üyesi seçildim.

2014 yılında Sayın Dursun MIRZA Başkanlığı döneminde ikinci kez Bandırma Belediyesi Meclis üyesi seçildim. Aynı süreçte iki dönem CHP İlçe Başkanı Sayın Atilla ATAKAY ile birlikte İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.

Halihazırda Mimarlık ve İnşaat şirketinde ticaret hayatına devam etmekteyim. Son

bir yıldır oğlum Ali ADIGÜZEL ile birlikte iş hayatımıza devam etmekteyiz
-Olkemizde ve Bandırma’mızda bir seçim süreci yaşadık. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem de parlamento seçimlerinde başarısız olduk üzüldük, kinidik, moralimiz bozuldu, ülkemizin ve Bandırma’mizin geleceği adına kaygıya kapıldık. Bu seçim sürecince özveriyle çalışan, emek harcayan kadınlarımıza, gençlerimize, ilçe yönetimimize ve belediye yöneticilerimize herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Onların emeği yok sayılamaz ama sonuçta her iki seçimi de kaybettik. Üyelerimize, örgütümüze, toplumumuza moral vermemiz gerekiyor. Ayağa kalkmamız gerekiyor. Hatalarımızdan annarak yeniden mücadeleye devam etmemiz gerekiyor. Sadece seçim kaybettik, yenilmedik vazgeçmiyoruz asıl vazgeçersek kaybetmiş oluruz.

-Millet ittifaki kurduk, 6 li masa oluşturduk, listelerimizden 38 Milletvekilimizi ittifak üyesi diğer partilere verdik ama stratejilerimiz yanlış çıktı, ittifaklarımız, kadrolarımız ve söylemlerimiz yetersiz kaldı. Halkı inandıramadık, güven veremedik. Tabii ki manipülasyonlar, yurtdışı oyları, mülteci oyları Devletin ve bakanlik bütçelerinin seçimde bir parti lehine kullanılması, yazılı ve görsel basının ele geçirilmiş olması, muhalefet üzerinde kurulmuş baskılar bu seçimin kaybedilmesinde büyük etken oldu ama biz bu seçimi yine de kazanmalıydık. Çünkü bu seçim yüzyılın seçimiydi ama ne yazık ki kaybettik.

-Sağcılaştık, parlamentoya çok sayıda başka siyasi görüşte insanları taşıdık. Bu süreçte her şey yukarıdan belirlendi. Buna rağmen kazanamadık çünkü kendi partililerimize, kendi kadrolarımıza, kendi üyelerimize sahip çıkamadık. Bütün bunların muhasebesini yapmamız gerekir. -Bandırma’da bir genişletilmiş değerlendirme toplantısı bile yapamadık.

Üyelerimizin taleplerini dinlemedik. Onlara söz hakkı bile vermedik. Eleştiri – özeleştiri

yapamadık.

Bu yapının, bu yönetim anlayışının değişmesi gerekiyor. Bizim derdimiz

kişilerle değil, hepsi partilimiz, dostumuz, arkadaşımız. Derdimiz tepeden inme

yönetim anlayışıyla, biz biliriz, biz yaparız, siz kenarda durun, bekleyin, oy verin

anlayışıdır. HAYIR! Bu anlayışa HAYIR!!!

-Taban, üye, örgüt, halk söz ve karar sahibi olsun istiyoruz. Bandırma’da çok sayıda bilgi birikim sahibi, yetişmiş, emek harcamış, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Sosyal Demokrat, solcu, güvenilir Cumhuriyet Halk Partili insanlar ve kadrolar var. Bunları dışlayamazsınız.

-İçimizde dört parti daha olmasına rağmen Bandırma da parti oylarımız gerilemiştir. Benim başkanlığımdaki yönetim iş başına gelecek ve Bandırma da AKP’ye belediye hayalleri kurdurmayacaktır. Tüm üyelerimizi, tüm partililerimizi kucaklayacağız, kimseyi dışlamayacağız, itmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, yok
: saymayacağız. Liyakatimizle tecrübemizle iyi tanıdığımız bildiğimiz Bandırma’da çok çalışacağız.

-Üye toplantıları, genişletilmiş toplantılar, mahalle toplantıları ile üyelerimiz ve Bandırma Idarin istek ve şikayetlerini dinleyip gereğini yerine getireceğiz. Yeni dönemde yeni projelerle yerel seçimlere hazırlanacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine, Atatürk like ve Devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine özellikle sosyal adalet, sosyal devlet ilkelerine sahip çıkacağız.

-Bizim yönetimimizde tüm üyelerimiz CHP Bandırma İlçe Örgütünün sıcaklığını hissedecek ve burası üyelerimizin 2. evi olacaktır.

-Son olarak ben üyelerimizin bizim listelerimizden delege adayı olmalarını ve delego listelerimize oy vermelerini istiyorum.

-Biz önce kendi evimizin önünü süpüreceğiz, sonra yukarıya bakacağız -Ben bu vesile ile tekrardan hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. birlikte yolumuz açık olsun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu