Marmara Öncü Haber

BALIKESİR DE KORUYUCU AİLELER BİRA RAYA GELDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BALIKESİR DE KORUYUCU AİLELER BİRA RAYA GELDİ
08 Temmuz 2023 - 19:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Hasan Şıldak Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte koruyucu aile uygulamasının bilinirliğinin arttırılması ve yaygınlaştırılması için kutlanan ‘Koruyucu Aile Günü’ kapsamında düzenlenen kahvaltıya katıldı.

Balıkesir Öğretmenevinde Balıkesir Valiliği tarafından düzenlenen programda müzik dinletisinin yanı sıra pamuk şeker, yüz boyama ve kutu oyunları gibi çeşitli etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi. Vali Şıldak, farklı sebeplerle ailelerinden ayrı kalan ve korunmaya ihtiyacı olan çocukların aile ortamında sevgi ve güvenle büyüyebilmesi, geleceğe özgüvenle emin bir şekilde hazırlanmalarını sağlayan ‘koruyucu ailelik’ konusunda toplumsal duyarlılığın güçlenmesi için kutlanan günün çok anlamlı olduğuna dikkat çekti.

Balıkesir İlk 10’da

Programda ailelerle yakından ilgilenen Vali Şıldak yaptığı konuşmada, Balıkesir’deki koruyucu aile sayısının giderek arttığını söyledi. Şıldak, “İlimizde koruyucu aile sayımız girerek artıyor. 2019 yılında 150 koruyucu ailemiz 170 çocuğumuza aile sıcaklığını yaşatırken, şu anda 195 koruyucu ailemiz 220 evladımızla bir bütünün parçası oldular. Bu yükseliş son derece güzel bir gelişmedir. 2023 yılı rakamlarına göre Türkiye’de yıl içerisinde en çok çocuğun aile ile buluştuğu 5’inci il konumundayız. Koruyucu ailelik müessesesinin uygulanmasında ise ülkede 14’üncü sırada olduğumuzu memnuniyetle ifade ediyorum. Bu gelişmelerin sağlanması konusunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzü kıymetli çalışmaları dolayısıyla tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu işe gönül veren sizlere devletimiz adına tekrar şükranlarımızı sunuyorum.” diye konuştu.

Koruyucu Aile uygulamasının çocuklar için en güvenli ortamları oluşturduğuna dikkat çeken Vali Şıldak, “Farkındalığın yükselmesi amaçlanan bu anlamlı günde kan bağından ziyade, gönül bağının ne kadar kuvvetli olduğunu göstermek istiyoruz. Hiçbir çocuk o sıcak yuvanın içinde aldığı hazzı, hayat lezzetini, gelişim duygusunu başka bir ortamda yaşayamaz. Devletimiz kurumlarıyla bunu sağlamaya çalışıyor ama bunu en iyi başaran ailelerimiz. O çatı altında sahip çıktıkları çocuklarımızla adeta bütünleşiyorlar. Öyle tablolara tanık oluyoruz ki kan bağından öte giden bir birliktelik ve gönüldaşlık oluşuyor. Evlatların geleceğe aile ortamında hazırlanmasını sağlayan sizlere duyarlılığınız için tekrar teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programa Vali Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ali Yıldız, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, koruyucu aileler ve çocukları katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu