Marmara Öncü Haber

MİRZA “YEREL YÖNETİMDE ALTERNATİF OLACAĞIZ”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MİRZA “YEREL YÖNETİMDE ALTERNATİF OLACAĞIZ”
18 Haziran 2023 - 17:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bandırma Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Dursun Mirza, yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışma Ofisi açtı. Yoğun katılım eşliğinde gerçekleşen açılışta konuşan Mirza, 12 yeni projelerinin olduğunu belirterek, “Bu ofiste yaşanan boşlukları dolduracak ve yerel yönetimde alternatif olacağız” dedi.

Bir önceki dönem Bandırma Belediye Başkanlığı yapan Dursun Mirza yaklaşan yerel seçimler için ofis açılışı gerçekleştirdi.
Yoğun bir katılımın olduğu dikkat çeken ve büyük ilgi gören Dursun Mirza, çalışma ofisinin açılışında yaklaşan yaptığı konuşmada; ilçe örgütleri ve yerel yönetimlerin daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyduğunu vurgulayarak, “Yerel yönetim için alternatifiz, bizler buradayız” dedi.
Son seçimlerde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini ne yazık ki kazanamadık. Bandırma’da da CHP olarak oy oranımız %1 düştü. Şu anda Bandırma’da CHP %30 oy oranına sahipken, AK Parti ise %29 oy oranına sahip. Bu ofiste yaşanan boşlukları dolduracak ve yerel yönetimde alternatif olacağız.” şeklinde konuştu.

BİRLİK ve BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR
Mirza, “CHP İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve son olarak da Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendim. Bandırma’da ekibimle birlikte önemli projeler gerçekleştirdik. Ancak maalesef bu ekip şu anda siyasetin dışında kalmış durumda. Seçimlerde yaşadığımız yenilginin ardından partimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Birlikte el ele vererek yeniden ayağa kalkmalıyız. Benimle birlikte çalışan tüm arkadaşlarıma ve parti üyelerime teşekkür ediyorum.” dedi.
“Bandırma’yı ilgilendiren konularda Bandırmalıların karar vermesi talebini bir kez daha yineliyoruz. Edincik Merası, Sahil Bandı, Eski Askeri Alan, Kültür Merkezi ve Eski Bandırma Ortaokulu gibi konularda Bandırmalılar söz sahibi olmalıdır. Bandırma, yeni bir stadyuma, yüzme havuzuna ve kültür merkezine ihtiyaç duymaktadır. Bu projeleri Bandırma halkının istekleri doğrultusunda gerçekleştirmeliyiz.” şeklinde ifade etti.

PROJELERİMİZ HAZIR “12 YENİ PROJEMİZ VAR”
Bandırma için şimdiden 12 yeni projenin hazır olduğunu söyleyen Mirza, ilerleyen süreçlerde bu projeleri açıklayacaklarını dile getirdi. Projeleri şu an tek tek açıklamamasının nedeni olarak da “projelerinin çalındığı” iddiasına dikkat çekti.
BANDIRMA HAKKINI ALMALIDIR
Gündemi meşgul eden 19 ilçenin il olması konusuna da değinen Mirza, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Birçok kez il olacağız dedikoduları çıktı. Ancak bu sefer durum daha farklı, gerçekten 19 ilçe il olmanın eşiğinde. Ankara’dan aldığım bilgilere göre, ne yazık ki Edremit il olma konusunda Bandırma’nın önünde bulunuyor. Bandırma’daki partiler, STK’lar ve yerel yönetimler il olma adına ortak bir çalışma içine girmek zorundadırlar. Bandırma hakkını almalıdır.” dedi.
Mirza ayrıca Bandırma’da yerel bir medya ile ilgili ortak olduğu iddialarına yanıt vermek, ” Öyle bir şey yok. Olsada çıkar adam gibi çıkar söylerim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu