Marmara Öncü Haber

Başarılı Öğrencilerden Vali Şıldak’a Ziyaret

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Başarılı Öğrencilerden Vali Şıldak’a Ziyaret
14 Haziran 2023 - 13:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ISEF Uluslararası Bilim ve Mühendislik Yarışması ile TEKNOFEST ve TÜBİTAK Yarışmalarında üstün başarı gösteren öğrenciler Vali Hasan Şıldak’ı ziyaret etti.

Vali Şıldak, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi ile eğitim alanında sevindiren ve gururlandıran gelişmeler yaşatan öğretmen ve öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor.

Şıldak, Balıkesir’in adını yarışmalarla Türkiye’ye ve dünyaya duyuran öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik etti, danışman öğretmenleri rehberliğinde uluslararası ve ulusal başarılara imza atan öğrencilere bu gururu yaşattıkları için teşekkür etti. Şıldak, “Ülkemizin dahil olduğu en prestijli yarışmalarda sizler bilim ve teknoloji alanlarında öğretmenlerinizin ve ailelerinizin de büyük desteğiyle bu başarılara imza attınız. Ben hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Vali amcanız olarak başarılarınızla gurur duydum.” diye konuştu.

Şıldak, “Takım Çalışması Başarıyı Tetikler”

Elde ettikleri derecelerde yaşıtlarına cesaret verdiklerini söyleyen Vali Şıldak, “Sadece kendi adınıza bireysel olarak o başarıları elde etmekle kalmıyorsunuz. Aynı zamanda sizler gibi okul sıralarında bulunan diğer arkadaşlarınıza, Türkiye’mizin her noktasında ama özellikle Balıkesir’de eğitim gören bütün öğrencilerimize de örnek teşkil edecek bu başarılarla cesaret vermiş oluyorsunuz. Bu buluşmayla birlikte biz de çocuklarımızı, gençlerimizi, eğitimcilerimizi önemsediğimiz ve onların yaptıkları çalışmaları takip ettiğimiz mesajını veriyoruz. Başarıları ödüllendirerek bunlara yenilerinin eklenmesi, ilimizde bu zincirin halkalarının güçlü bir şekilde gelişmesi için onları destekliyoruz. Sizleri, öğretmenlerinizi ve her açıdan desteğini esirgemeyen okul yöneticilerimiz ve tabii ki anne babalarınızı ailelerinizi kutluyorum. Siz daha büyük başarılara yelken açacaksınız. Yolunuz bahtınız açık olsun.” şeklinde konuştu.

Ziyaret anısına öğrencilere ve öğretmenlere hediye takdim eden Vali Şıldak, projeler ile ilgili bilgi aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu