Marmara Öncü Haber

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI:”TMO DESTEĞİ YOKSA EKMEĞE ZAM KAPIDA!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI:”TMO DESTEĞİ YOKSA EKMEĞE ZAM KAPIDA!
09 Haziran 2023 - 16:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Seçim sonrası ara vermeden Balıkesir’de saha çalışmalarına başlayan CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, ekonomide yaşanan buhranı vatandaşlar ve esnafla konuştu. “Vatandaş, ekmeğinin peşinde. Yanlış ekonomi politikalarının yarattığı buhran artarak devam ediyor. Rekor kıran döviz kuru, akaryakıt zamları, enflasyon ve alım gücünün düşmesi vatandaşlarımızı kara kara düşündürüyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı Balıkesir’de fırıncı esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Esnafın ve vatandaşların sesi olmak, yaşadıkları sıkıntılarını duyurmak üzere bir yola çıktığını belirten Sarı, fırıncı esnafının artan maliyetler karşısında zam beklentisinde olduğunu, alım gücü her geçen gün düşen ve fakirleşen vatandaşın da ekmek fiyatının artmasından endişe duyduğunu dile getirdi.
“DESTEKLER ACİLEN YENİDEN BAŞLATILMALI!”
Balıkesir’de ekmek fiyatındaki değişimin seyrini anlatan CHP’li Serkan Sarı “Balıkesir’de 210 gram ekmek Ocak 2022’de 1,5 TL’den 2 TL’ye çıktı. Mart 2022’de zam geldi 3 TL oldu. Haziran 2022’de 4 TL’ye yükseldi. 14 Kasım 2022 tarihinde ise hem ekmeğin gramajı 200’e düştü hem de fiyatı 5 TL’ye çıktı. Bugün ise artan üretim maliyetlerinden kaynaklı ekmeğe yeniden zam gündemde. Fırıncılarımız bir türlü rahat nefes alamıyor, zamlar mesleği bitirme noktasına getiriyor. 2 aydır TMO’dan destek alamayan fırıncılarımız artan maliyetlerle birlikte ekmeğin 7,5 lira olabileceğini söylüyor. Bu zam furyasında fırıncıları ve vatandaşları mağdur etmemek için gerekli destekler acilen yeniden başlatılmalıdır.” diye konuştu.
BİR ÇUVAL UN 600 TL’YE FIRLAYACAK!
TMO’nun seyirci kalmasının ekmeğe zam olarak geri döneceğinin uyarısında bulunan CHP’li Serkan Sarı, “Fırıncılar devlet destekli unun çuvalını ortalama 325 TL’den aldığına, kesilen desteğin ardından unun çuval fiyatının 600-650 TL’ye çıkacağına dikkat çektiler” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu