Marmara Öncü Haber

BANDIRMA DA TRAFİK HAFTASI KUTLANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BANDIRMA DA TRAFİK HAFTASI KUTLANDI
09 Mayıs 2023 - 17:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan Trafik haftası Bandırma’da törenler ile kutlandı. Cumhuriyet Meydanındaki törenlere İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selahattin Akalp, Belediye Başkan yardımcısı İsmail Ay, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Mahir Mavi, Kurum Müdürleri ve Bandırma’daki anaokulu öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün önemini belirten konuşmayı yapan Polis memuru “İlçemizde karayolları trafik güvenliği ile ilgili olarak tüm kamu kuruluşlarımız ile koordineli bir şekilde kazaların önlenmesi ve bundan doğan olumsuz sonuçların en alt seviyeye indirilmesi için yoğun gayret göstererek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Trafik kazalarını en aza indirmenin en önemli etkenlerinden birisi de eğitimdir. Bilinçli, sorumluluk sahibi, trafik kültürü oluşmuş sürücü, yaya, yolcuların arttırılması ve trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazandırılması ile trafik kazaları ve olumsuz sonuçları minimum seviyeye indirilecektir.
Trafik güvenliğinin sağlanması, yalnızca bu işle sorumlu kurum ve kuruluşların gayretleri ile varılabilecek bir hedef değildir. Herkes trafik kurallarına uymayı kendisinin ve başkalarının güvenliği için şart olduğunu bilmelidir. Kurallara uymak her insanın hem kendisine hem de bütün topluma kar sorumluluğudur. Bu boyutuyla trafikte bireysel olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve kurallara uymayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Bu düşüncelerle kazasız günler temennisi ile hepinizin trafik haftasını kutluyor saygılarımı sunarım. “ Dedi

Trafik Haftası nedeniyle okullar arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere plaketlerini İlçe kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selahattin Akalp ve Emniyet Müdürü Soner Duran verdi. Bandırma’da yılın sürücüsü Erol İlgülenler, Zabıta Memurları Semih Otur ve Kazım Çınar seçilirken, Yılın Trafik memurları olarak da Murat Ersin ile Hüseyin Kurban seçildiler.
Etkinliklerin son bölümünde ise Bandırma’daki anaokulu öğrencileri dans gösterisinde bulundular.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu