Marmara Öncü Haber

Körfez trafiğini rahatlatacak proje

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Körfez trafiğini rahatlatacak proje
26 Nisan 2023 - 14:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Edremit İlçesi’nin Zeytinli, Altınkum ve Akçay Mahallelerini birbirine bağlayan Ülkü Yolu’nda sıcak asfalt serimine başladıklarının ve yolun yaz sezonuna yetişeceğinin müjdesini verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Edremit İlçesi’nin; Zeytinli, Altınkum ve Akçay Mahallelerini birbirine bağlayan Ülkü Yolu’nda hazır olan zeminlerde sıcak asfalt serimine başladı. Bir yandan Ülkü Yolu’nun yanındaki derede taş tahkimat ve dolgu işlemlerini yürüten Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bir yandan da yolu bir an önce bitirip yaz ayında Körfez Bölgesi’nde pik yapan araç trafiğini rahatlamayı amaçlıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Tesisler Dairesi Başkanı Muhammed Vurmaz ile birlikte; içerisinde bisiklet yolu, kaldırım ve aydınlatma direklerinin bulunacağı 4 kilometre uzunluğunda 6 metre genişliğindeki Ülkü Yolu’nda incelemelerde bulundu.

YAZ SEZONUNA YETİŞECEK
Kış nüfusu 200 bin, yaz nüfusu ise 1,5 milyona ulaşan Edremit bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ülkü Yolu’nda kendi iş gücü ve öz kaynakları ile yol yapım çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Yılmaz, yolu yaz sezonuna kadar tamamlayıp trafiğe açacakları müjdeledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu