Marmara Öncü Haber

BALIKESİR CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SARI YASAKLAMALAR SON BULACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BALIKESİR CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SARI YASAKLAMALAR SON BULACAK
18 Nisan 2023 - 21:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BASIN EMEKÇİLERİNE DESTEK OLMAMIZ GEREKİYOR”
CHP Balıkesir 2. Sıra Milletvekili Adayı Serkan Sarı, basın emekçilerinin yaşadığı sorunları gündeme taşıdı. Sarı, bu konuya yönelik yaptığı açıklamada basın emekçilerine destek olunması gerektiğini vurguladı.

CHP Balıkesir 2. Sıra Milletvekili Adayı Serkan Sarı, farklı sektörlerdeki emekçilerin yaşadığı sorunları gündeme taşımaya devam ediyor. Serkan Sarı, bu kez de basın emekçilerinin yaşadığı problemlere yönelik bir açıklama yaptı.

“YEREL BASIN BİTERSE HABER ALMA ŞANSIMIZ KALMAZ”
Yerel basının zor günlerden geçtiğinin altını çizen Serkan Sarı, “Şehrimizde olan gelişmelerden bizi en hızlı ve en doğru şekilde haberdar eden oluşum yerel basındır. Bu yüzden yerelden haber alabilmemiz için basın emekçilerine destek olmamız gerekiyor. Yerel basın biterse haber alma şansımız kalmaz. Sana Söz diyerek başladığımız mücadelemizde basın emekçilerinin de sorunlarını dinleyerek çözüme kavuşturacağız” açıklamasını yaptı.

GAZETE ÇIKARMAK İMKANSIZ HALE GELDİ
Özellikle yerel basının yaşamış olduğu sorunları kendilerinden dinlediklerini ifade eden Serkan Sarı, “Artan baskı ve kağıt maliyetleri gazete çıkarmayı neredeyse imkansız hale getirdi. Bunlar yetmezmiş gibi ‘Sansür Yasası’ dediğimiz yasayla basının işleyişine büyük bir engel çıkartıldı. Yaşamış oldukları sorunların aslında çözümünün çok basit olduğu aşikar ve ortadadır” diye konuştu.

“YASAKLAMALAR SON BULACAK”
Basının susturulmak istendiğini vurgulayan Serkan Sarı, “Merkeziyetçi hükümetin baskısı altında ezilen yerel basınımız yeniden kendini özgürce ifade edebildiği günlere geri dönecek. Bugün bu mücadeleyi Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olmasıyla taçlandırdığımızda en çok sevinen kesimlerden biri de basın emekçileri olacak. Artık 14 Mayıs itibarıyla basın emekçilerimiz mevzuatlar ve bürokratik engel altında ezilmeyecek. Basın hizmeti vermekte zorlanmayacak. Engeller, yasaklamalar 14 Mayıs’ta gelecek baharla son bulacak” sözlerini paylaştı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu