Marmara Öncü Haber

Adar ve Aktürk, Hırvatistan’da bayrağımızı dalgalandıracak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Adar ve Aktürk, Hırvatistan’da bayrağımızı dalgalandıracak
13 Nisan 2023 - 13:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Milli Gururları; Yasemin Adar Yiğit ile Feyzullah Aktürk, Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenecek Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkacak. Geçtiğimiz yıl da Avrupa Şampiyonluğunu göğüsleyen sporcuların, bu yılda minderde Türk Bayrağıyla zafer turu atması bekleniyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün Milli Takım’da yer alan sporcularından; Yasemin Adar Yiğit ile Feyzullah Aktürk, Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’na katılmak için Hırvatistan’ın Zagreb şehrine gitmeye hazırlanıyor.17-23 Nisan günleri arasındamindere çıkacak olan güreşçiler, ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde temsil edecek.
YASEMİN 6. AVRUPA ŞAMPİYONLUĞUNU
ALMAYA GİDİYOR
Serbest Stil Kadınlar Kategorisinde 76 kilogramda mücadele edecek olan Milli Gururumuz Yasemin Adar Yiğit, daha önce 5 kez göğüslediği Avrupa Şampiyonluğu madalyasını, 6. kez kazanmak için ter dökecek. 2020 Yaz Olimpiyatları’nda bronz madalya sahibi ve 2017 ile 2022 yılları Dünya Şampiyonluğu olan Yasemin Adar Yiğit, Avrupa Güreş Şampiyonası’nın en güçlüleri arasında yer alıyor.
AKTÜRK, ALTIN MADALYAYI GÖĞÜSLEYECEK
Kurtdereli Yağlı Güreşleri Başpehlivanı 24 yaşındaki Feyzullah Aktürk, Serbest Stil Erkekler Kategorisinde 92 kilogramda mindere çıkacak. Geçtiğimiz yıl Büyükler’de ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılan Feyzullah Aktürk, büyük bir başarı elde ederek altın madalyanın sahibi olmuştu. Aktürk’ün, bu yılda aynı başarıyı elde etmesi bekleniyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcuları; Yasemin Adar Yiğit ve Feyzullah Aktürk’ün, şampiyonluk madalyasını alarak minderde Türk Bayrağıyla zafer turu atması bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu