Marmara Öncü Haber

Balıkesir TÜRKİYE de En Büyük Bal Ormanı Kurmaya Hazırlanıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balıkesir TÜRKİYE de En Büyük Bal Ormanı Kurmaya Hazırlanıyor
07 Mart 2023 - 8:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

— BAÇEM’de Apiterapi uygulamaları konuşuldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban’ın moderatörlüğünde “Apiterapi Uygulamaları ve Türkiye’de Apiterapi Paneli” düzenledi. Youtube hesabından canlı olarak yayınlanan paneli kaçıranlar, https://www.youtube.com/@BalkesirBuyuksehirBelediyesi adresinden ulaşabilir.

Kazdağları’nın eteğinde yer alan Edremit Dereli MevkiindeTürkiye’nin en büyük Bal Ormanı kurma çalışmalarını sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; şehirde arıcılık faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik verdiği eğitim, teşvik ve malzeme yardımının yanı sıra alanında uzman katılımcıların yer aldığı “Apiterapi Uygulamaları ve Türkiye’de Apiterapi Paneli” düzenledi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Burhaniye ilçesinde faaliyet gösteren Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) gerçekleşen panelin moderatörlüğünü,Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Oğuzhan İlban yaptı. Panelde; İstanbul Medipol Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Apiterapi Derneği Başkanı Uluslararası Apiterapi Federasyonu Dr. Ali Timuçin Atayoğlu, Almanya Apiterapi Başkanı Arno Bruder, Apiterapi Uzmanı İhsan Koçaş ile BAÇEM Müdürü Nazım Tanrıkulu bilgi ve tecrübelerini katılımcılara aktardılar. Panelde, 50 dönümlük arazide hizmet veren ve ülke çapında örnek gösterilen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ana Arı ve Arı Ürünleri Üretim Merkezi’nin faaliyetleri hakkında da katılımcılar bilgilendirildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanan paneli kaçıranlar, https://www.youtube.com/@BalkesirBuyuksehirBelediyesi adresinden ulaşabilir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu