Marmara Öncü Haber

Malatya’nın su şebeke hattı yeninden ayağa kaldırılıyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Malatya’nın su şebeke hattı yeninden ayağa kaldırılıyor
28 Şubat 2023 - 9:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, depremden büyük yara alan Malatya’da bir yandan iş makineleriyle enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürürken bir yandan da şehrin içme suyu ve kanalizasyon hattındaki arızaları onarıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibi Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın ardından Malatya’da da depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Yardımseverlerin yardım malzemelerini bir yandan bölgeye sevk eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bir yandan da Malatya’da depremden zarar gören içme suyu ve kanalizasyon alt yapılarını onarıyor.

40 NOKTADA SU DAĞITIMI
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü; Malatya’da 33 personel ve 22 iş makinesiyle, 40 noktada su tankeri ile 2 bin 560 metreküp su dağıtımı gerçekleştirdi. Çadır kentlerde 163 adet banyo ve WC bağlantısı için 2 bin 500 metre içme suyu şebeke hattını da tamamlayan ekipler, 106 adet fosseptik çekimi ve 8 bin metre kanalizasyon temizliği yaparak sorunlar giderildi.

DEVLET VATANDAŞ EL ELE
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve Balıkesirli gönüllüler depremin yaralarını sarmak, enkaz kaldırma çalışmalarını sürdürmek, depremzedelerin barınma, gıda, giyim gibi ihtiyaçlarını gidermek, ilaçlama, çöp toplama, çevre temizlikleri ve alt yapı hizmetleri için Malatya’da çalışmaya başladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu