Marmara Öncü Haber

BANDIRMA GAZİLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BANDIRMA GAZİLER GÜNÜNÜ COŞKUYLA KUTLADI
19 Eylül 2023 - 17:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik unvanının verilmesi dolayısıyla ilan edilen Gaziler Günü Cumhuriyet meydanındaki tören ile kutlandı. Törene İlçe Kaymakamı Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Levent Eğren, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneğine üye gaziler, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenklerin Atatürk anıtına konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı muharip Gaziler Derneği Bandırma Temsilcisi Necip Şengöl yaptı.

Şengöl konuşmasında “ 19 Eylül Gaziler Günü, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların vatan olmasında ve devletimizin bekası uğrunda canlarını adayanların gurur ve şerefle hatırlandığı ve anıldığı bir gündür. 19 Eylül Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyetinin rejimi, üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, güvenlik korucuları ve “ 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminde vücutlarını siper eden tüm malul gazilerin şeref günüdür. 19 Eylül Gaziler Günü, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, TBMM tarafından gazi unvanı ile taçlandırdığı gündür. Türk milleti adına TBMM 19 Eylül 1921 tarihinde bu emsalsiz zaferin anısına, zaferin mimarı, başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e “gazi” unvanı ile “mareşal” rütbesini tevcih etmiştir.         Dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

dorokolomontodurunkibelekşisoryollaki tamaharoşi mikoloji fataaamilrok vilork morokarşzorfali porraki şıllitorriki pulliji filletulpu lullu